Kankaisten Golfin syyskokous pidetty

ma 9. joulukuuta 2019 20.00.00

Kankaisten Golf ry:n sääntömääräinen syyskokous pidettiin maanantaina 9.12.2019 klo 18:00 Kurittulan koululla yli viidenkymmenen aktiivisen seuran jäsenen läsnäollessa.

Uudet hallituksen jäsenet

Kokouksessa valittiin erovuoroisten hallituksen jäsenien tilalle uudet hallituksen jäsenet. Kapteeniksi Timo Anttonen, Junioritoimikunnan veturina jatkaa Mika Aho ja Klubi- ja miestoimikunnan puheenjohtajaksi saatiin Kari Tolonen. Onnittelut uusille hallituksen jäsenille! Jos olet kiinnostunut lähtemään toimikuntien toimintaan mukaan, ota reippaasti yhteyttä toimikuntien puheenjohtajiin tai toiminnanjohtajaan.

Liittymismaksu poistettu

Seuran hallitus esitti syyskokouksessa, että jäsenmaksu kaudelle 2020 on aikuisilta 95 euroa ja samalla liittymismaksu poistettiin. Juniorien ja lasten jäsenmaksut säilyvät ennallaan.

KGM Strategiatyö päätöksessä

Kokouksessa läsnäolijoille esiteltiin myös Kankaisten Golfin uutta strategiaa. Varsinaisesti kenttäyhtiön ja seuran yhteinen strategia julkaistaan ja esitellään yhtiön vuosikokouksessa keskiviikkona 11.12.

 

Tilaisuudessa palkittiin myös Kankaisten Golfin 30v juhlissa jakamatta jääneet palkinnot. Onnittelut palkituille!

 

Kokousmateriaali:

Budjetti 2020

Toimintasuunnitelma 2020