Junioritoimikunta

 

Kankaisten Golf juniorigolf

Kankaisten Golf on junioritoiminnan laatuseura

Kankaisten Golfille myönnettiin 18.5.2019 lauantaina Suomen Golfliiton junioritoiminnan laatuseuramerkki. Laatuseurajärjestelmän ideana on auttaa seuroja kehittämään junioritoimintaansa entistä paremmaksi.

Kankaisten Golf juniorit

Uudet kiinnostuneet junnugolfarit tervetuloa!

Hinnasto / kausimaksut 2020 

Tulossa! Huom! Kaikkiin kausimaksuihin sisältyy Kankaisten Golfin seurajäsenyys.

Kausimaksu sisältää:

  • Ohjatut, turvalliset harjoitukset koko kesäkauden
  • Koulutetut ohjaajat mukana harjoituksissa
  • Kuukausikilpailut
  • Kankaisten Golfin jäsenyys (sis. seurapalvelut, tasoituksen ylläpito, eBirdie & GolfGameBook-sovellus, Golflehti, seuran jäsen edut yms.)
  • Vakuutus
  • Kankaisten Golf seuravaatteen
  • Avajais ja -päätöstilaisuudet tarjoiluineen

Ilmoittaudu mukaan ja tule tutustumaan toimintaan! Mahdollisuus 1-2 kerran ilmaiseen tutustumiseen, ei sitoutumispakkoa.

Yhteydenotot junioritoimintaan liittyen:

Taija Viklund
040 771 1338
taija.viklund@kgm.fi

Toimikunnan jäsenet:

Nerg Vesa

040 762 0258
vesa.nerg@gmail.com

Niskanen Joni
040 559 6166
niskanen.joni@gmail.com

Rehmonen Kössi
0400 981 706
rehmonen@gmail.com

Siltala Pasi
044 553 2532
siltala.pasi@gmail.com

Timo Nikkinen, viestintävastaava
040 765 5265
timo.nikkinen@sok.fi

Kankaisten Golfin Juniori- ja valmennustoimikunnan tavoite on tukea kaiken tasoisia juniorigolfareita kehittymään, oppimaan ja iloitsemaan golfista. Meidän tehtävämme on tehdä golfin haastavuudesta hauskaa.