Klubi- ja miestoimikunta

Matkalla uskottavaksi toimikunnaksi

Kaunistunut, nuortunut ja uusiutunut klubi- ja miestoimikunta aloitti toimintansa keväällä 2020. Toimikunta onkin ahkerasti ideoinut uusia keinoja toiminnan kehittämiseen, jonka peruspilareina toimivat avoimuus, yhteisöllisyys ja rohkeus.

Klubitoimikunta

Klubitoimikunnan tapahtumiin ovat kaikki seuran jäsenet tervetulleita! Kauden 2020 aikana järjestämme seuramatkoja sekä vaihtopäiviä yhteistyössä muiden toimikuntien kanssa. Näistä tiedotetaan heti kun päivämäärät on vahvistettu.

Miestoimikunta

Järjestämme kaikille yli 18 vuotiaille seuran miesjäsenille kutkuttavia kilpailupäiviä, unohtumattomia illanviettoja ja mukavaa toimintaa pitkin kautta! Toivommekin, että mahdollisimman moni seuran miesjäsen löytää tiensä tapahtumiimme. Kaudella 2020 pelataan miesten oma turnaussarja Äijä Cup. Toivotamme kaikki miesjäsenet rohkeasti mukaan kisailemaan, ei vakavissaan mutta tosissaan. Pidetään mahtavaa KGM henkeä yllä ja nautitaan niin kentällä kuin kentän ulkopuolellakin.

Äijä Cup 2020

  • Su 7.6.2020
  • To 30.7.2020
  • Su 30.8.2020
  • La 12.9.2020

Muutokset mahdollisia. Jokaisesta kilpailusta pidetään tulospalvelua sekä kokonaiskisasta rankingia sekä osakilpailuissa pelataan vaihtelevasti eri pelimuotoja.

Kauden päätteeksi parhaat äijät palkitaan! Äijä cupin osallistumismaksu 10 € / kilpailu.

Lyöntipelimestaruuskisoihin 14.8. – 16.8.2020

  • Rohkaisemme kaikkia seuran miespelaajia osallistumaan seuran lyöntipeli- ja reikäpelimestaruuksiin.

Ryder Cup pelataan syyskuussa 2020

  • Joukkue valitaan myöhemmin. Tästä tapahtumasta tulee lisätietoa kauden aikana.

Toimikunnan puheenjohtaja:

Kari Tolonen
0408229301
kari.tolonen@mynamaki.fi

Toimikunnan jäsenet:

Harri Lehto

050 0532 627

harri.lehto@antalis.com

Kimmo Lehto

040 0143 981

kimmo.lehto@alfonshakans.com

Miikka Miettinen

040 0828 046

miikka.miettinen@hotmail.fi

Jarno Penttinen

040 8656 367

jarno.penttinen@kgm.fi

Jari Laukkanen

040 0647 191

jari.laukkanen@kilosport.fi

Toimikunnan uutiset

Miestoimikunta esittää: Äijä cup

Kankaisten Golfin uusiutunut, nuortunut ja entistä viriilimpi miestoimikunta aloitti toimintansa talvella. Videokeskustelut, lukuisat viestit sekä parkkipaikan läheisyydessä käydyt supattelut poikivat kaikenlaisia ajatuksia, joista nyt julkaisemme

Lue lisää >>